Laser frakcyjny CO2

Laserowe odmładzanie skóry, redukcja zmarszczek, blizn potrądzikowych i pourazowych, redukcja rozstępów, rozszerzonych porów i płytkich przebarwień, usuwanie włókniaków, brodawek łojotokowych.

Laser frakcyjny CO2

Korzystamy z najnowocześniejszego lasera frakcyjnego CO2 z technologią Ultrapulse, która zapewnia dużą  skuteczność zabiegów i  bezpieczeństwo terapii.

Urządzenie jest bezpieczne dla wszystkich typów skóry. Parametry wiązki światła laserowego są dobierane przez lekarza w ten sposób, aby możliwie jak najskuteczniej pobudzić głębokie warstwy skóry do regeneracji.

Dobierając odpowiednią głowicę lasera możemy usuwać włókniaki, brodawki łojotokowe.

Laser frakcyjny CO2 (Neoskin)

Laser frakcyjny CO2 – na czym polega zabieg

W ramach zabiegu naświetla się światłem laserowym twarz lub wybrany fragment ciała. W konsekwencji dochodzi do punktowych uszkodzeń, które obejmują powierzchnię naskórka, aż do skóry właściwej.

Rozszczepiona (frakcjonowana) na wiele mikrowiązek wiązka lasera naświetla tylko wybrany obszar, nie wpływając na pozostałe fragmenty skóry. To właśnie te nietknięte, zdrowe tkanki skóry przyspieszają odnowę stref zniszczonych, co skutkuje silną regeneracją i stopniowym usuwaniem blizn czy zmarszczek.

Jakie obszary można poddać działaniu lasera frakcyjnego

Zabieg może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach,  na każdym innym obszarze dotkniętym zmarszczkami, bliznami czy rozstępami. Aby poddać działaniu urządzenia całą, wybraną powierzchnię skóry, zwykle powtarza się zabieg 2-4  razy w odstępach około 3 miesięcznych.

Efekt zabiegu

Terapia laserem frakcyjnym CO2  przynosi doskonałe efekty wygładzenia i ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek i przebarwień oraz redukcji blizn i rozstępów. Skóra po zabiegu jest gładka, wyraźnie odmłodzona, odzyskuje zdrowy, jednolity koloryt oraz promienny wygląd.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze efekty na obszarze poddawanym zabiegowi laserem frakcyjnym CO2 są widoczne po kilku dniach w postaci wygładzenia i ujędrnienia. Przebudowa kolagenu jest jednak procesem, który trwa przez następne 3-6 miesięcy, a uzyskane efekty utrzymują się około 2 lat. Po tym okresie wskazane jest powtórzenie zabiegu, ponieważ skóra podlega naturalnemu procesowi starzenia.

Jeśli celem było usuwanie blizn, zmarszczek lub rozstępów, oczekiwane zmiany w wyglądzie można zaobserwować po około 5-6 tygodniach od zastosowania lasera. Ponieważ jednak przez kolejne pół roku po zabiegu kolagen nadal się przetwarza, w tym czasie skóra staje się jeszcze bardziej jędrna i gładka. W przypadku usuwania blizn i redukcji rozstępów rezultat jest trwały.

Zalecenia przed zabiegiem

Decydując się na zabieg laserem frakcyjnym CO2 należy pamiętać, aby skóra nie była opalona. Na 10 dni przed zabiegiem nie stosować kremów z retinolem, ani nie zażywać leków i ziół światłouczulających (nagietek, dziurawiec).

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zastosowaniu lasera widoczne jest zaczerwienienie i obrzęk. Jeśli moc lasera frakcyjnego CO2 oraz liczba punktów objętych jego wiązką była duża, to powrót do zdrowia potrwa nieco dłużej niż w przypadku zastosowania słabszych parametrów. Efekty redukcji rozstępów czy usuwania blizn będą jednak także bardziej widoczne.

Wskazania

Odmładzanie skóry za pomocą lasera
Redukcja zmarszczek
Redukcja blizn potrądzikowych, pourazowych
Redukcja rozstępów
Redukcja rozszerzonych porów i płytkich przebarwień
Usuwanie zmian skórnych - włókniaki, kurzajki

Przeciwskazania

 • ciąża, karmienie piersią
 • tendencja do bliznowacenia
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • choroba nowotworowa
 • cukrzyca
 • bielactwo
 • atopowe zapalenie skóry
 • łuszczyca

Jakie powikłania mogą się pojawić?

Po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 mogą wystąpić:

 • dyskomfort w trakcie zabiegu – u 100% pacjentów w czasie laseroterapii, przed zabiegiem znieczula się skórę maścią znieczulającą
 • rumień – u 100% pacjentów, do 3-6 dni po zabiegu;
 • obrzęk – u 80% pacjentów, do 3 dni;
 • łuszczenie – u 60% pacjentów, do 2–8 dni;
 • świąd – u 30% pacjentów, do 3 dni;

Postępowanie po zabiegu:

Najlepiej przez kilka kolejnych dni po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 zostać w domu, żeby uniknąć ekspozycji na słońce. Jeśli jednak nie jest to możliwe, każde, nawet najkrótsze wyjście na słońce, należy poprzedzić aplikacją kremu z wysokim filtrem –   SPF50. Skóra po zabiegu laserowym jest wyjątkowo wrażliwa na działanie słońca i bardzo łatwo wtedy o przebarwienia. Z tego powodu zabiegów laserowych z reguły nie wykonuje się w okresie letnim. Gdy po około tygodniu od interwencji laserem frakcyjnym CO2 wygląd skóry wróci do normy, nadal należy chronić ją przed słońcem.